Łukta-City 


login:

hasło:

zaloguj   |   rejestracja


Zapraszamy do galerii zdjęć "Łukta Dawniej".

1 Października 2015, godz: 13:20

Stanisław Raginiak - 25-lecie pracy literackiej


W tym roku mija 25 lat od debiutu literackiego Stanisława Raginiaka. Pochodzący z Łukty, a mieszkający w Grudziądzu poeta i prozaik na rynku wydawniczym zaistniał tomikiem Dziedzictwo (Wydawnictwo Pojezierze Olsztyn).

Z tej okazji w sobotę 25 września w Grudziądzu odbył się benefis autora Powrotu do Łukty. Podczas wieczoru wystąpiło kilku artystów, przyjaciół poety. Obecny był też Zbigniew Chojnowski, profesor literatury, poeta i krytyk literacki z Olsztyna, który szeroko wypowiedział się na temat twórczości Raginiaka.

Spotkanie prowadziła córka Elżbieta Raginiak, która mówiła też o najnowszym tomiku ojca Poesie opublikowanym we Włoszech przez renomowane wydawnictwo LietoColle. Wypada dodać, że Elżbieta (filolog polski i włoski) przetłumaczyła wiersze (książka jest dwujęzyczna, włosko-polska).

Prowadząca benefis poinformowała też, że 29 października w Rzymie, w związku z ukazaniem się wierszy, w Instytucie Kultury Polskiej przy ambasadzie RP odbędzie się spotkanie z poetą z Łukty.

Zdjęcia z wydarzenia


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

23 Września 2015, godz: 14:17

Zespół wokalny DZIEWCZYNY z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie



komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

21 Września 2015, godz: 16:47

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ostróda 19.09.2015


Dnia 19 września o godz. 11.00 na stadionie miejskim w Ostródzie odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze na szczeblu powiatowym. Zawody rozpoczęły się oficjalnym powitaniem druhen, druhów i zaproszonych gości. Rywalizacja składała się z dwóch konkurencji. Pierwszą była sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami. Drugą natomiast było ćwiczenie bojowe. Na sztafecie, zawodnicy musieli na każdym odcinku zmierzyć się przeszkodą. Natomiast w bojówce,  zawodnicy musieli sprawić cały zastaw wężowy połączyć go z motopompą i podać przy pomocy niego wodę na odległość z dwóch linii wężowych. Strumieniami wody należy zrzucić przeszkody. Obydwie konkurencje rozgrywane są na czas i dodatkowo sprawdzana jest prawidłowości wykonania zadań. Liczyła się każda sekunda. Zawody zamknęła uroczysta zbiórka, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych. W kategorii C, czyli kobiet I miejsce zajęły dziewczyny z OSP Miłakowo. II miejsce zdobyły nasze kobiety z OSP Łukta, III miejsce przyznano dziewczynom z OSP Jurki. W kategorii A, czyli mężczyzn, I miejsce zdobyli zawodnicy z OSP Miłomłyn, II miejsce - OSP Jurki, natomiast na III podium stanęli mężczyźni z OSP Florczaki. Możemy być dumni z tego, że dwie jednostki, które reprezentowały Gminę Łukta stanęły na podium w swojej kategorii.

Skład OSP Łukta - kobiety: Marta Wojcinowicz, Wioleta Kurtiak, Klaudia Forzan, Małgorzata Tońska, Dominika Borowska, Klaudia Borowska, Magdalena Paszko oraz Paulina Malinowska oraz mechanik Adam Zdonek

Skład OSP Florczaki - mężczyźni: Marcin Płatek, Zbigniew Bartnikowski, Krzysztof Borzym, Sławomir Długokęcki, Mateusz Sakowicz, Krzysztof Rogoziński, Artur Kasprzyk, Dawid Paszko, Tomasz Kuczyński

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszam do obszernej FOTORELACJI!



komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

21 Września 2015, godz: 11:36

Zagraj i zobacz najciekawsze miejsca w Gminie Łukta



komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

20 Września 2015, godz: 15:21

XI Sesja Rady Gminy Łukta


 

Retransmisja XI Sesji Rady Gminy Łukta z 18 września 2015 r.

Link: http://www.goklukta.pl/index.php?id=strona&info=25


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

15 Września 2015, godz: 19:30

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ostróda 2015


 

Naszą gminę reprezentować będą:

Męska Drużyna Pożarnicza OSP Florczaki
Kobieca Drużyna Pożarnicza OSP Łukta.


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

4 Września 2015, godz: 13:53

II piesza pielgrzymka z Łukty do Gietrzwałdu



komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

31 Sierpnia 2015, godz: 15:17

Dożynki Gminne 2015



komentarze (4) ampo: dzięki, aż tu doleciał ten niepowtarzalny smaczek "krzakówy" heheheh. dodaj komentarz autor:gres

24 Sierpnia 2015, godz: 11:40

X Sesja Rady Gminy Łukta


 

Retransmisja X Sesji Rady Gminy Łukta z 21 sierpnia 2015 r.

Link: http://www.goklukta.pl/index.php?id=strona&info=25


komentarze (7) autor: 150 tysięcy to kwota, której według wypowiedzi wójta brakuje gminie na wykupienie infrastruktury oświetleniowej od zakładu energetycznego. dodaj komentarz autor:gres

4 Sierpnia 2015, godz: 13:02

Odpust Parafialny



komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

22 Lipca 2015, godz: 17:25

Takie łatwe, a jakie trudne dla niektórych!


Takie łatwe, a jakie trudne dla niektórych!


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

20 Lipca 2015, godz: 22:36

Budujemy więzi rodzinne


„Budujemy więzi rodzinne”

 

 

Stowarzyszenie „Razem dla naszych dzieci” zakończyło realizację trwającego od marca do końca czerwca br. zadania publicznego pn. „Budujemy więzi rodzinne” współfinansowanego z budżetu Gminy Łukta. W działaniach projektowych brało udział 20 dzieci wraz z rodzicami. Odbyło się wiele wspólnych spotkań i wyjazdów. W czasie warsztatów komputerowych  dzieci, pod czujnym okiem informatyka Pani Agnieszki Koniecznej, wprowadzały swoich rodziców w tajniki Internetu i obsługi komputera. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukcie rodzice, dzięki Pani Jolancie  Szyłejko, poznali najważniejsze zalety płynące z głośnego czytania dzieciom, a dzieci przekonały się, że spotkanie z książką może być dobrą zabawą.

Spotkanie z podróżnikiem Panem Dariuszem Rusinem sprawiło, że wszyscy goście dosłownie „zasmakowali” w Indiach. Pan Dariusz barwnie opowiadając  o tym kraju, jednocześnie gotował dla uczestników spotkania tradycyjne hinduskie dania – halawę i kitri.   Na zajęciach kulinarnych, które dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Czubkowskiej, odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie, uczestnicy projektu „Budujemy więzi rodzinne” mogli za to przygotować  i delektować się potrawami popularnymi w Polsce.  Pod fachowym kierownictwem Pani Agnieszki Gol, Pani Romualdy Gosik i Pani Urszuli Kaszubowskiej dzieci i rodzice z wielkim zapałem lepili (a potem oczywiście jedli) pyszne pierogi, rogaliki i pizzę.

Uczestnicy wycieczki do Szymanowa w gminie Morąg przekonali się, że  aby podziwiać egzotyczne zwierzęta, nie trzeba jechać daleko. W parku zwierząt  znajdującym się  przy SOS-W w Szymanowie dzieci i rodzice zachwycali się mi.in kangurami (są tu nawet białe), strusiami, lamami, alpakami, egzotycznymi owcami i kozami, pawiami, papugami, danielami, ale też naszymi rodzimymi końmi, królikami, kurami, wiewiórkami i jeleniami. W dniu zakończenia projektu uczestnicy obejrzeli w kinie w GOK film „Ups! Arka odpłynęła”. Następnie, aby osłodzić gorycz rozstania, wszyscy wraz  z zaproszonymi gośćmi: Panią Przewodniczącą Rady Gminy Łukta Martą Drozdowską, Panią Anną Morenc-Sulewską pełnomocnikiem Wójta Gminy Łukta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Panem Wojciechem Palińskim Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie, delektowali się słodkościami w kawiarni „U Smolejów”. Nad prawidłowym  przebiegiem działań projektowych czuwały koordynatorki Pani Magdalena Palińska  i Pani Elżbieta Piotrak.

 Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom wspierającym nas w realizacji projektu  „Budujemy więzi rodzinne”, a w szczególności Panu Robertowi Malinowskiemu Wójtowi Gminy Łukta, Pani Annie Morenc-Sulewskiej, Pani Ewie Dmochewicz, Pani Jolancie Małczyńskiej, oraz  Panu Grzegorzowi Malinowskiemu.            Pragniemy też wyrazić naszą wdzięczność za okazaną pomoc i ogromną życzliwość Paniom ze Związku Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki” - Magdalenie Klukowskiej, Agnieszce Chudaś, Ilonie Grabowskiej i Monice Gutej.

Dziękujemy również wszystkim dzieciom i rodzicom oraz  osobom prowadzącym zajęcia za udział i olbrzymie zaangażowanie w realizację działań naszego projektu!

Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska

 

GALERIA ZDJĘĆ


 



komentarze (3) gres: Nie chodzi o to, że wszytko można kupić, ale o to, że za wszystko trzeba zapłacić. :) dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

20 Lipca 2015, godz: 21:04

Sołtys Łukty zaprasza !



komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

7 Lipca 2015, godz: 19:45

Dni Łukty!



komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

1 Lipca 2015, godz: 09:35

Projekt Gotowi na start


Projekt p.t. „Gotowi na start”

 

sfinansowano ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie”

 

Stowarzyszenie „Razem dla naszych dzieci” z siedzibą w Łukcie od 14 kwietnia do 30czerwca 2015r. realizuje projekt pt. „Gotowi na start” współfinansowany ze środkówprogramu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie”.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym Stowarzyszenie zakupiło sprzęt komputerowy w postaci laptopa z oprogramowaniem i drukarki oraz aparat fotograficzny ze statywem. Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany do prowadzenia codziennej działalności Stowarzyszenia i dokumentowania działań projektu pt. „Gotowi na start”. Aparat fotograficzny umożliwił wykonywanie profesjonalnych zdjęć roślinności okolic Łukty i mini ogrodu botanicznego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie w czasie prowadzenia zajęć pozalekcyjnych. W zajęciach pozalekcyjnych, które prowadziła Pani Anna Bielawska, wzięli udział następujący uczniowie szkoły podstawowej w Łukcie: Martyna Langowska, Weronika Wacikowska, Alicja Szafraniec, Michalina Długokęcka, Michał Podralski, Joanna Grzelak, Karolina Sulley, Agata Chamera, Igor Wojtowicz, Julia Wiśniewska, Wiktoria Jabłońska, Maciej Drozdowski, Bartosz Morenc, Hubert Kuczyński i Rafał Kłos. W czasie zajęć uczniowie poznawali rośliny okolic Łukty, wykonywali ich zdjęcia i przygotowali dwie prezentacje multimedialne pt. „Zielnik multimedialny okolic Łukty”. Przygotowali również stronę WebQuest, na której umieścili swoje prace.

Druga grupa uczniów biorących udział w zajęciach pozalekcyjnych pracowała pod kierunkiem Pani Beaty Kubeł. Stanowili ją uczniowie gimnazjum w składzie: Tomasz Kieruczenko, Olga Buczwiło, Iga Tarazewicz, Wiktoria Jóźwiak, Weronika Krupińska, Maja Stypułkowska, Klaudia Borowska, Ilona Sobota, Sandra Kuźnicka, Patrycja Tymkowska, Wiktoria Piotrowska, Paulina Richter, Dominika Zając, Mateusz Krajewski, Dominik Radkiewicz, Rafał Wiktorowicz. Gimnazjaliści poznawali i fotografowali roślinność mini ogrodu botanicznym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie. Efektem ich pracy jest prezentacja multimedialna pt. „Mini ogród botaniczny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie” oraz strona WebQuest z ich pracami. Wszyscy uczniowie, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum, przygotowali również zdjęcia na wystawę zorganizowaną na zakończenie projektu. Nad prawidłową realizacją działań projektowych czuwała koordynator Pani Magdalena Palińska – wiceprezes Stowarzyszenia „Razem dla naszych dzieci”. Dokumentacją księgową zajmowała się Pani Ewa Dmochewicz – skarbnik Stowarzyszenia. Wszystkie Panie zaangażowane w realizację projektu „Gotowi na start” pracowały w formie wolontariatu.

Zapraszam wszystkich do obejrzenia bogatej kolekcji zdjęć roślin mini ogrodu botanicznego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie i roślin naszej okolicy, które wykonali uczniowie w czasie zajęć pozalekcyjnych.

 

 

Elżbieta Piotrak – prezes Stowarzyszenia „Razem dla naszych dzieci”

 

Prezentacja nr 1

 

Prezentacja nr 2

 

Prezentacja nr 3



komentarze (1) autor: Na zdjęciu mającym przedstawiać pokrzywę zwyczajną umieszczono jasnotę białą. dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

                                      
                                      
                                

 


copyright © lukta-city.pl
autor: Grzegorz Malinowski