login:

hasło:

zaloguj   |   rejestracja


Zapraszamy do galerii zdjęć "Łukta Dawniej".

10 Marca 2015, godz: 17:13

V Sesja Rady Gminy Łukta


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia obszernych fragmentów V Sesji Rady Gminy Łukta z 3 marca 2015 .r

Zobacz filmy >


komentarze (1) bratek: fajny pomysł, gratuluję. dodaj komentarz autor:gres

6 Marca 2015, godz: 16:37

8 MARCA - DZIEŃ KOBIETkomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

26 Lutego 2015, godz: 15:19

Dzień Dawcy - podsumowanie


Podczas Dni Dawcy organizowanych 22 i 23 lutego zarejestrowało się 457 potencjalnych dawców szpiku, z czego 231 w Łukcie oraz 226 w Morągu. Wszystkim zarejestrowanym osobom, wolontariuszom oraz ludziom którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA!


komentarze (1) autor: W stosunku do liczby mieszkańców zamieszkałych w gminie Łukta i w Morągu to podsumowanie zdecydowanie na korzyść ŁUKTY. dodaj komentarz autor:gres

24 Lutego 2015, godz: 18:30

Zapisy do chóru! Zapraszamy!komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

23 Lutego 2015, godz: 10:30

Dzień Dawcy w Łukcie - relacja TVP Olsztynkomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

22 Lutego 2015, godz: 14:27

Dzień Dawcy - przemarsz ulicami Łuktykomentarze (1) autor: Raduje się serce, że rośnie nowe pokolenie, świadome że można pomagać bliźniemu dodaj komentarz autor:gres

22 Lutego 2015, godz: 10:00

Media o Dniu Dawcy w Łukcie


TVP Olsztyn - Jedno marzenie - Życie

olsztyn.tvp.pl


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

15 Lutego 2015, godz: 11:14

Zaginął pies


 

Dnia 13 lutego w Worlinach zaginął pies. Wabi się "Łatka".
Bardzo prosimy o jakiekolwiek informacje.
Numer kontaktowy: 
666-083-370 

 


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

11 Lutego 2015, godz: 13:53

Dzień Dawcy w Łukciekomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

9 Lutego 2015, godz: 12:18

Pomóż Radkowi i innym!komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

31 Stycznia 2015, godz: 11:12

Pierwszy Amatorski Turniej Bilardowy w Łukciekomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

31 Stycznia 2015, godz: 11:05

Targi sportowo-rekreacyjne Vital Sport Arena


 


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

30 Stycznia 2015, godz: 13:17

MODELowe Środowiska Lokalnekomentarze (1) autor: To może być nawet "ciekawe" jak stowarzyszenie "/i do tego jeszcze centrum/" wyobraża sobie formowanie modelowego społeczeństwa lokalnego. Czy to przypadkiem nie utopia? dodaj komentarz autor:gres

26 Stycznia 2015, godz: 16:40

Konkurs na hasło


Ogłaszamy konkurs na hasło, które będzie wykorzystane do promowania Dnia Dawcy. Akcja odbędzie się 22 lutego 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie, dzięki współpracy z Fundacją DKMS.

Regulamin:
1. Zgłoszenia przyjmowane są e-mailowo na adres gok@lukta.com.pl.
2. Zgłoszenia należy dokonać do 8 lutego 2015 r.
3. W treści maila należy podać imię i nazwisko, treść hasła oraz numer telefonu do kontaktu.
4. Roztrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników nastąpi 10 lutego i będzie ogłoszone na stronie goklukta.pl oraz na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie na facebooku.
5. Zwycięzca wybranego hasła otrzyma nagrody w postaci multimedialnych słuchawek oraz książki.

Dzień Dawcy organizowany jest z uwagi na trudny stan Radka Kowalskiego, który potrzebuje naszej pomocy.
Od urodzenia (a ma 22 lata) choruje na bardzo rzadką chorobę o nazwie Zespół "Nijmegen" - jest to niedobór odporności komórkowej i humoralnej tzn. że organizm nie pokona sam żadnej infekcji oraz choroby. Od maleńkiego dziecka jest pod opieką wielu specjalistów, którzy tak naprawdę nie wiele wiedzą jak sobie radzić z takim organizmem. We wrześniu 2013 zdiagnozowano u niego nowotwór węzłów chłonnych i prawie rok trwała walka z tą chorobą. W najbliższym czasie musi przejść przeszczep szpiku kostnegoi jest to jedyna szansa aby mógł dalej żyć.


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

14 Stycznia 2015, godz: 12:07

WOŚP 2015 - podsumowanie


Po raz kolejny zagrano głośno w Łukcie! 11 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab składał się z 14 wolontariuszy, pod przewodnictwem Szefowej Sztabu Pauliny Malinowskiej. Podczas WOŚP-u zorganizowany został bal przebierańców dla dzieci w szkole w Łukcie. W sobotę odbył się maraton Zumby, prowadzony przez dwóch świetnych instruktorów z Olsztyna Michała Młyńskiego i Gosię Obałek. 10 stycznia o 10.00 w GOK-u odbył się turniej gier komputerowych „Gramy z WOŚP o życie” FIFA 2015. Pierwsze miejsce zajął Jacek Zbierowski, II miejsce Mariusz Kruk oraz III miejsce Konrad Morenc. Podczas  Halowej Ligi Piłki Nożnej, cały koszt niedzielnej kolejki przekazany został na konto WOŚP. W niedzielę od rana była prowadzona sprzedaż ciast. Sam Finał rozpoczął się od godziny 16.00. Na scenie GOK-u mogliśmy obejrzeć koncerty dzieci uczestniczących na zajęcia muzyczne w GOK-u, pokaz tańca zespołu „Małolaty” z Morąga, pokaz Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate - sekcja z Łukty, pokaz tańca towarzyskiego Dominika Maruszak i Aleksander Malinowski oraz koncert Mniejszości Niemieckiej z Ostródy. Gwiazdą Finału był zespół Lonely Tree Soundsystem, grający muzykę reggae. W tym roku Sztab w Łukcie zebrał kwotę: 6.235,83 zł, które w całości zostało przekazane na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla porównania w zeszłym roku zebrano 4.671,18 zł.

Wolontariusze: Izabela Bereda, Justyna Dzieniszewska, Natalia Flohr, Patrycja Grotkowska, Joanna Kubicka, Paweł Kur, Patrycja Malinowska, Dominika Malinowska, Grzegorz Malinowski, Alicja Mossakowska, Joanna Sulley, Małgorzata Tońska, Aleksandra Urbańska

Sponsorzy oraz osoby, które wspomogły to wydarzenie: Justyna Raginiak, Wioletta Więch, Anna Szymańska, Monika Rochalska, Stowarzyszenie „Kraina Drwęcy i Pasłęki”, Julia Balcewicz, Urząd Gminy Łukta, Elżbieta Piotrak, Stowarzyszenie „Razem dla naszych dzieci”, Katarzyna Żurawska, Ryszard Gradowski z dziećmi z GOK-u, Zenon Reginis, Pensjonat Karmuszka, Hotel Masuria, Auto-Serwis w Łukcie, Kwiaciarnia Stokrotka z Morąga, Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Żołnierzy Niezłomnych w Łukcie, OSP Łukta, Policja, Sklep osiedlowy PC MANIAK Marcin Cott, Sklep Ramoty, Sekretarz Jolanta Górecka, Ewa Leończak, Marianna Szczotka, Zofia Żurawska, Anna Lewandowska, Dorota Urbańska, Danuta Homza, Agnieszka Kundzicz, Bożena Mossakowska, Małgorzata Polucha, Mariola Kur, Edward i Eugenia Dzieniszewscy, Milena Szostak, Świetlica w Ramotach, Maria i Tadeusz Malinowscy.

Zdjęcia z imprezykomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:malina

                                      
                                      
                                

 


copyright © lukta-city.pl
autor: Grzegorz Malinowski