Łukta-City 


login:

hasło:

zaloguj   |   rejestracja


Zapraszamy do galerii zdjęć "Łukta Dawniej".

2 Lipca 2013, godz: 18:14

Efekt Forresta Gumpa


Witam serdecznie!

Nazywam się Daniel Ciulak, mam 31 lat i jestem mieszkańcem Łukty od niemal sześciu lat. Chciałbym podzielić się z wami moją pasją, która wciąga mnie od kilku miesięcy ;-)

Mianowicie, kilka miesięcy temu borykałem się z nadwagą, która była powodem drwin moich znajomych z pracy. Mój syn w wieku pięciu lat zapytał się czy jak dorośnie, będzie taki gruby jak tata? To przelało szale goryczy, postanowiłem coś z sobą zrobić. Pierwszą myślą jaka przyszła mi do głowy to... bieganie!!! Pomyślałem, co tu trudnego założyć buty, dres zaplanować trasę i w drogę. I stało się. Ja grubas, który waży 100 kilo przy wzroście 178 cm i rozmiarze XXL zacząłem biegać. Na początku męczyłem się strasznie, lecz nie poddawałem się, mówiąc sobie - spadnę kilka kilo - myliłem się. Opowieści o moim bieganiu w kolegach z pracy i znajomych powodowały śmiech, aż do momentu gdy dołączyłem do grona biegaczy amatorów. A miało to miejsce podczas zawodów jakie odbyły się na Olsztyńskich Dajtkach, tam poznałem ludzi którzy "oddychają" bieganiem i żyją nim z dnia na dzień. Przy okazji pozdrawiam kolegów z JONKOWO BIEGA (to od nich zaraziłem się tą pasją).

Zawody odbyły się w słoneczny dzień i ku zdziwieniu byłem 75 na dobrą setkę startujących. Śmiechy się skończyły, zaczęły się pytania, ale najlepsze w tym wszystkim, że chudłem!!! Do tej pory zgubiłem 10 kilogramów i planuje jeszcze kilka. Jakiś czas później pojechałem na zawody na dystans 10 kilometrów gdzie z ogromnym sukcesem grubasa w swojej grupie wiekowej byłem 25-ty a w klasyfikacji ogólnej 50-ty ;-)

Wracając do powodu dlaczego postanowiłem ośmielić się i przedstawić swoją osobę na forum tej strony, to iż marzy mi się biegać jak najdłużej i to z kimś. Chciałbym byście przyłączyli się do mnie i pobiegli naszymi drogami, abyśmy zagrali ludziom na nosach i pożegnali kilogramy, a gwarantuje wam jak zaczniecie to ciężko będzie wam przestać. Moi znajomi mówią na to Efekt Forresta Gumpa. Więc będąc na spacerze lub na wyprawie rowerowej gdy spotkacie gościa, który biegnie nie dziwcie się mu, tylko przyłączcie się następnym razem...

 


komentarze (6) piem72: Daniel, trzymam za Ciebie kciuki i liczę że spotkamy się kiedyś na trasie. dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

1 Lipca 2013, godz: 13:20

65-lecie OSP Worliny


 

W dniu 29.06.2013 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Worlinach obchodziła jubileusz
65-lecia działalności.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście:

Pan Jan Leonowicz wójt Gminy Łukta, pan Kazimierz Biedulski przewodniczący Rady Gminy Łukta, kpt. Jacek Kamola z KP PSP w Ostródzie, pan Zbigniew Lewandowski leśniczy, Leśnictwa Śmieszny Kąt, druh Jan Langowski prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łukcie, Pani Maria Filipek sołtys Worlin, dh Tadeusz Malinowski prezes OSP w Łukcie, dh Szawłowski Jarosław prezes OSP w Ględach, dh Adam Zacheja sekretarz OSP w Ględach.

W tym dniu medalami i odznakami zostali wyróżnieni strażacy:

Srebrnym medalem „ Za Zasługi dla Pożarnictwa”:

dh Wysomierski Jarosław- naczelnik OSP,
dh Jedamski Cezary.

Brązowym medalem „ Za Zasługi dla Pożarnictwa:

druhna Trąbka Elżbieta- sekretarz jednostki.
dh Wysomierski Arkadiusz.

Odznaką „Strażak Wzorowy”:

dh Gosik Tomasz- skarbnik jednostki.
dh Wysomierski Adam.

Odznaką „ Za wysługę lat” zostali wyróżnieni:

50 lecia- dh Jaworski Mieczysław.
45 lecia- dh Siwkowski Jan – prezes jednostki.
35 lecia- dh Wysomierski Wiesław, dh Kowalik Janusz.

10 lecia- dh Wysomierski Jarosław, Wysomierski Arkadiusz, Trąbka Elżbieta.
5 lecia -  dh Wysomierski Adam.

 

Stefan Grzymowicz

 


komentarze (1) autor: Gratulacje dla Pani i Panów strażaków odznaczonych i tych którzy jeszcze nie zostali odznaczeni. dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

27 Czerwca 2013, godz: 16:02

Memoriał Józefa Łobockiego w Łukcie!


Już w najbliższą niedzielę (30 czerwca 2013 r.) odbędzie się MEMORIAŁ JÓZEFA ŁOBOCKIEGO. Na łukciańskim boisku zmierzą się ze sobą OLDBOJE STOMILU OLSZTYN i JEZIORAKA IŁAWA. Na koniec sezonu piłkarskiego na Warmii i Mazurach odbywa się mecz, podczas którego oddaje hołd zmarłemu w 2004 roku legendarnemu trenerowi Józefowi Łobockiemu.

Do gry w zespole Stomilu szykują się m.in. Marian Mierzejewski, Piotr Zajączkowski, Sylwester Czereszewski, Mirosław Romanowski i Piotr Tyszkiewicz, natomiast w drużynie Jezioraka zagrają m.in. Wojciech Tarnowski, Marek Witkowski, Arkadiusz Klimek i Remigiusz Sobociński.
(źródło: olsztynska.mobi)


13:00 - 13:45 - zbiórka zawodników
14:00 - mecz
16:45 - poczęstunek


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

17 Czerwca 2013, godz: 16:24

Biesiada Janka Kupałykomentarze (5) tomitamto: Impreza szansę na kontynuację ma jak najbardziej.I życzę aby weszła na stałe do kalendarza lokalnych atrakcji. Tylko organizatorzy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie dla kogo "biesiadę" organizują? Czy dla wąskiej grupy miłośników pieśni rosyjskiej i ukraińskiej? (Mimo zachęty ze strony zespołu przyznam szczerze,że raczej ciężko szły mi wspólne śpiewy). Czy jak sądzę, liczniejszej grupy rodaków wolących nasze rodzime śpiewy biesiadne? Skoro nawiązujemy do dawnych tradycji to dlaczego nie można zaprosić jakiegoś zespołu popularyzującego rodzimy folklor? Takie są i robią to świetnie, bez "wiochy". dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

10 Czerwca 2013, godz: 11:12

Zestawy kulinarne trafiły w ręce gimnazjalistów z Łukty


Warszawa, 06.06.2013

Klasa 2a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie wygrała zestawy kulinarne w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanym przez markę WINIARY. Podczas oficjalnego wręczenia nagrody uczniowie wzięli udział w lekcji z dietetykiem oraz uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance, Kubę „Frycka” Frydrychewicza.

Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej, filmu lub wydarzenia społecznego promujących główne idee programu. W tym roku gimnazjaliści z całej Polski walczyli o 30 zestawów interaktywnych (tablica multimedialna, rzutnik, stojak) oraz o 30 zestawów kulinarnych zachęcających do pierwszych doświadczeń w kuchni.

Na oficjalne wręczenie zestawów kulinarnych uczniom klasy 2a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnej władzy, pracownicy kuratorium i media. Ważnym elementem tego wydarzenia była specjalna lekcja przeprowadzona dla zwycięskiej klasy, w ramach której dietetyk programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” przeprowadził nietypowy quiz żywieniowy. Uczniowie wzięli udział w grze opartej na zasadach znanego turnieju Milionerzy. Przy pomocy pilotów do testów Interwrite odpowiadali w grupach na pytania dotyczące zdrowego żywienia. Później gimnazjaliści mieli okazję spróbować swoich sił podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance, którą był Kuba „Frycek” Frydrychewicz.

Pomimo zakończenia konkursu nauczyciele w dalszym ciągu mogą zgłaszać się do programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, by otrzymać zestaw dydaktyczny. Wystarczy wejść na stronę internetową www.zyjsmacznieizdrowo.pl i wypełnić zgłoszenie. III edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” potrwa do 28 czerwca.


Program „Żyj smacznie i zdrowo” jest akcją edukacyjną marki WINIARY prowadzoną we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Do tej pory odbyły się dwie edycje projektu, obie pod wcześniejszą nazwą „Jedz smacznie i zdrowo”. W związku z poszerzeniem zakresu projektu o informacje z dziedziny ekologii organizatorzy podjęli decyzję o zmianie nazwy na „Żyj smacznie i zdrowo” w III odsłonie akcji. Misją programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród gimnazjalistów postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.

Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej „Jedz smacznie i zdrowo”. prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestle strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy Nestlé, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu oraz dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie konsumentów.

Patroni honorowi
• Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych
• Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Partner społeczny
• Federacja Polskich Banków Żywności

Joanna Brewińska
Zespół programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”
Tel.: 22 544 05 11
E-mail: j.brewinska@synertime.plkomentarze (1) autor: Smacznego. Mam nadzieję, że nie zawierają glutaminianu sodu lub innych smakołyków zaczynających się na literę "E- dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

4 Czerwca 2013, godz: 20:24

"Żyj smacznie i zdrowo"Szanowni Państwo,

uczniowie z klasy 2a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie wygrali zestawy kulinarne w konkursie w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. W związku z tym, chcielibyśmy zaprosić Państwa na uroczyste wręczenie nagrody. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zaszczycą nas Państwo swoją obecnością.

Spotkanie odbędzie się 6 czerwca 2013 r. o godzinie 10:00 w szkole przy ul. Warszawskiej 17. W trakcie wydarzenia poza lekcją z udziałem dietetyka, uczniowie wezmą udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance.

Konkurs był częścią programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego głównym celem jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania. Łącznie w III edycji akcji wzięło udział prawie 99 000 gimnazjalistów, co daje łącznie ponad 27% gimnazjów w Polsce.

Od 6 maja do 26 czerwca 2013 r. organizatorzy programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” odwiedzą 60 gimnazjów z całej Polski, nagrodzonych w konkursie. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na www.zyjsmacznieizdrowo.pl i na www.facebook.com/zyjsmacznieizdrowo.

Mamy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością. W przypadku pytań dotyczących wydarzenia, uprzejmie proszę o kontakt.

Z wyrazami szacunku
Justyna Jankowska
j.jankowska@synertime.pl
Zespół programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo"
tel.: 607 304 120


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

4 Czerwca 2013, godz: 20:08

Wyniki gminnych zawodów sportowo-pożarniczych


Tabela gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.
Łukta 1.06.2013 r.

Drużyny męskie

Drużyna

Sztafeta

Ćwiczenie bojowe

Razem

Miejsce

Łukta

62,6

44,5

107,1

I
puchar

Florczaki

63, 4+3 tyczka = 66,4

47,3

113,7

II
puchar

Worliny

67,5

63, 8 + 5 ust. rozdz. przed linią + 5 pomoc. nie dobiegł do prądownika przed wodą = 73,8

141,3

III
puchar

Ględy

64,8

71+5 linia ssawna klucze + 5 ust. rozdz. przed linią = 81

145,8

IV
puchar

Drużyny kobiece

Łukta

71, 5+3 płotek
= 81

67, 3 + 5linia ssawna, poprawiał mechanik = 72,3

146,8

I
puchar

Ględy

78+3 tyczka = 81

132

213

II
puchar

MDP

Ględy chłopcy
12-15 lat

64,3

57,96

122,26

Pojemnik z zegarem na biurko

Łukta dziewczęta 12-15 lat

67,3

49,79

117,09

Torba sportowa

"Dziękuje wszystkim strażakom za udział w zawodach zdyscyplinowanie i sportową walkę. Gratuluje odznaczonym podczas zawodów. Zawody powiatowe odbędą się w miesiącu wrześniu w Moragu [...]"

Stefan Grzymowicz


komentarze (1) malina: W drużynie kobiecej Łukta - sztafeta jest błąd. 71,5 + 3 = 74,5 ;) dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

1 Czerwca 2013, godz: 10:04

Ogłoszenia Gminnego Ośrodka Kulturykomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

28 Maja 2013, godz: 16:13

Zawody strażackie i festyn 1 czerwca!komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

23 Maja 2013, godz: 09:56

III Rowerowy Świat w Krainie Drwęcy i Pasłęki


Związek Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki” zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym pn. „III Rowerowy Świat w Krainie Drwęcy i Pasłęki” w dniach 28-30 czerwiec 2013 r. Formularz zgłoszeniowy należy złożyć w biurze Organizatora do dnia 10 czerwca 2013 r.
O zakwalifikowaniu do udziału w rajdzie uczestnik zostanie poinformowany do dnia 14 czerwca 2013 r.

Regulamin rajd 2013 r.

Formularz-zgloszeniowy-2013

 

trasa-rajdu-2013Informacja pochodzi ze strony http://www.leader.frrl.org.pl/


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

21 Maja 2013, godz: 09:15

Konkurs plastyczny


Wyniki I etapu konkursu plastycznego

W ramach konkursu plastycznego „Cuda w Krainie Drwęcy i Pasłęki”  wpłynęły 144 prace z 15 szkół podstawowych z terenu Lokalnej Grupy Działania. W dniu 08.05.2013 r. komisja w składzie: Wanda Łaszkowska, Agnieszka Chudaś, Magdalena Klukowska, Ilona Grabowska zakwalifikowała do II etapu konkursu 45 prac (po trzy z każdej szkoły). Na wybrane prace będzie można głosować od 13.05.2013r. do 31.05.2013r. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest w dniu 12.06.2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie.

Dodatkowo komisja wyróżniła 18 prac plastycznych.

Wszystkie prace zakwalifikowane do II etapu oraz prace wyróżnione  zostaną nagrodzone upominkami podczas podsumowania  konkursu i rozdania nagród głównych.

Od 10.05.2013r. prace można obejrzeć na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie oraz na  stronie internetowej http://www.leader.frrl.org.pl.

Poniżej lista prac zakwalifikowanych do II etapu oraz prac wyróżnionych:

Wyniki konkursu plastycznego

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w podobnych inicjatywach w przyszłości.


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

15 Maja 2013, godz: 18:08

Turniej Piłki Nożnej na orliku


26 maja 2013 r. odbędzie się Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych (5 + bramkarz) na boisku "orlik" w Łukcie. Zapisy trwają do wtorku 21 maja 2013 r. Zgłoszenia proszę składać u animatora sportu w Łukcie (orlik). Każda drużyna wnosi wpisowe w wysokości 100zł. Drużyna powinna składać się z maksymalnie 10 osób. Turniej przeznaczony jest dla zawodników, którzy mają ukończone 15 lat (osoby niepełnoletnie powinny posiadać zgodę rodziców lub opiekunów!). Uwaga, obowiązuje obuwie sportowe przeznaczone do gry na orliku.

Szczegółowe informacje uzyskać można u animatora sportu na orliku w Łukcie.

Telefon kontaktowy
Krzysztof Florkowski: 505 478 271


komentarze (1) gres: Do turnieju zapisało się 6 drużyn. dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

10 Maja 2013, godz: 11:29

Dzień Mamy!komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

4 Maja 2013, godz: 13:36

4 maja - dzień STRAŻAKA


 

"W dniu 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka."

Z tej okazji życzymy STRAŻAKOM szczęścia i pomyślności oraz odwagi.
Ile wyjazdów, tyle powrotów!


komentarze (1) luktamer: Lacze takze zyczenia dla tych dzielnych ludzi-serd.pozdr.Tomka Pyrzanowskiegoi jego kolegow strazakow dodaj komentarz autor:malina

30 Kwietnia 2013, godz: 19:04

Ogłoszenia Gminnego Ośrodka Kultury w Łukcie - KINOkomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

                                      
                                      
                                   

 


copyright © lukta-city.pl
autor: Grzegorz Malinowski