Łukta-City 


login:

hasło:

zaloguj   |   rejestracja


Zapraszamy do galerii zdjęć "Łukta Dawniej".

2 Marca 2016, godz: 19:51

1% dla OSP Łuktakomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

1 Marca 2016, godz: 14:06

Uczniowie klasy II B zapraszają!komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

24 Lutego 2016, godz: 15:50

Zapraszamy na spotkaniekomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

21 Lutego 2016, godz: 22:07

Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Londynie


NAUCZYCIELE Z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W LONDYNIE

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łukcie od 01.06.2015 realizowany jest projekt „Rozwój kadry Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie na miarę współczesnej Europy” w ramach programu ERASMUS +.

W dniach 23.01- 06.02. 2016r. ośmiu nauczycieli z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łukcie uczestniczyło w 40 godzinnym kursie języka angielskiego w Londynie. Zajęcia zorganizowane przez ADC Technology Training Ltd. Kurs był kontynuacją nauki języka angielskiego, który uczestnicy programu Erasmus+ rozpoczęli we wrześniu 2015r. Nauczyciele mieli także możliwość uczestnictwa w zajęciach z przygotowania kulturowego.

Kurs językowy miał na celu przede wszystkim podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego poprzez kontakt z native speakerami, ale również przygotowywał nauczycieli do wprowadzenia nauczania dwujęzycznego.

Uczestnicy projektu podczas pobytu w Londynie  poznawali  kulturę i tradycję Wielkiej Brytanii,  oraz podziwiali jej zabytki.

Obecnie dwóch nauczycieli języka angielskiego przygotowuje się do wyjazdu na specjalistyczne szkolenie z zakresu metodyki nauczania dwujęzycznego CLIL do Londynu    Natomiast  kolejnych pięciu nauczycieli do obserwacji pracy zagranicznych szkół- job shadowing w Granadzie w Hiszpanii. Obecnie uczestniczą w zajęciach z języka hiszpańskiego

Projekt  zostanie zakończony przeprowadzeniem 2 lekcji otwartych z wykorzystaniem języka angielskiego dla nauczycieli powiatu a także spotkaniem dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w ramach „ Dnia Europy”, w trakcie którego zostaną oni zapoznani z kulturą Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Celem tego spotkania będzie uświadomienie uczniom różnic kulturowych i różnorodnej mentalności mieszkańców wspólnej Europy.

 

Magdalena Palińska

Koordynator projektu w ZSP w Łukcie


 

 

 

 


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

16 Lutego 2016, godz: 15:55

1% PODATKU dla Związku Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki”


1% PODATKU dla Związku Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki”


SZANOWNI PAŃSTWO

Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% swojego podatku za 2015 rok na  Związek Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki”  z przeznaczeniem na: 

Fundusz Stypendialny „Równe Szanse”

Fundusz Stypendialny prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Regionu Łukta
od 2000 roku. Jest to jedna z podstawowych działalności organizacji, która ma duże znaczenie dla zdolnej i aktywnej młodzieży z terenu pięciu gmin: Morąg, Łukta, Ostróda, Miłomłyn i Gietrzwałd.

Stypendia w ramach Funduszu Stypendialnego „Równe Szanse” przyznawane
są młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Niejednokrotnie bywa,
że stypendium jest jedyną możliwością podjęcia lub kontynuacji nauki w szkole ponadgimnazjalnej lub wyższej. Wypłacana miesięcznie pomoc pozwala młodzieży
na bieżąco pokrywać koszty dojazdu do szkoły lub inne niezbędne wydatki.

Przekazując 1% podatku dajecie Państwo szansę zdolnej i aktywnej młodzieży. Przekazanie podatku doskonale udowadnia, że czasami wystarczy naprawdę niewiele,
by uczynić coś wyjątkowego.

 

Przekazanie 1% z podatku PIT jest bardzo proste. W zeznaniu podatkowym wystarczy podać numer KRS (0000252922) organizacji, na którą Państwo chcecie przekazać
1% podatku i kwotę wyliczonego 1% podatku.

Przykład

Z powyższymi informacjami podzielcie się Państwo z rodziną i znajomymi.
DZIĘKUJEMY!


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

24 Stycznia 2016, godz: 21:53

24. FINAŁ WIELKIEJ ORSKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


10 stycznia ponownie zagrano głośno!! W Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie odbył się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie trwało przez trzy dni. W piątek odbył się bal dla dzieci pod nazwą "W krainie wyobraźni". Wolontariuszki przez 2 godziny zabawiały dzieci i prowadziły konkursy. Każde dziecko otrzymało słodki upominek. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupienia maski wykonane przez wolontariuszy.

W sobotę 9 stycznia odbył się Turniej Piłki Nożnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Mierzymy wysoko! Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn: KMZ, Ględy, Baja Bongo, Pogromcy Butelek oraz Warmiak. Puchar, który zasponsorowała Pani Marta Drozdowska (bardzo dziękujemy) wygrał zespół Ględy, wygrywając w finale z KMZ. Królem strzelców WOŚP został Artemniak Sławomir (KMZ). Gorąco dziękujemy za pomoc Panu Bogdanowi Purzyckiemu oraz Panu Krzysztofowi Florkowskiemu.

Niedzielny wydarzenie rozpoczęło się już rano! Od 10.00 ruszył kiermasz ciast. Natomiast o 16.00 wystartował Finał WOŚP. W sali kinowej odbywała się część artystyczna, której towarzyszyła tradycyjna licytacja rzeczy. Na początku na scenie wystąpił chór Konsonans z Tomaszkowa pod przewodnictwem Pani Natalii Kaczmarczik, BTB Crew - grupa taneczna z Olsztyna, Żeński Chór Kameralny GOK Łukta, Duet wokalno-gitarowy Gosia&Romek, Failies Dance - disco polo z Ostródy oraz gwiazda wieczoru SEMEN.