Łukta-City 


login:

hasło:

zaloguj   |   rejestracja


Zapraszamy do galerii zdjęć "Łukta Dawniej".

18 Grudnia 2015, godz: 12:11

Ogłoszenie


OGŁOSZENIE
Wójt Gminy Łukta w trybie pilnym poszukuje dla 5 osobowej rodziny będącej w trudnej sytuacji życiowej:
MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA
Minimalne warunki:
liczba pokoi: 2 lub 3
powierzchnia: 60 m2,
lokalizacja: gmina Łukta, bądź okolice, miasto Morąg, miasto Ostróda, miasto Olsztyn, bądź okolice.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarki Terenowej Urzędu Gminy w Łukcie ul. Mazurska 2 pok. Nr 1 lub telefonicznie (89) 647-50-70 wew. 38.
 
Wójt Gminy Łukta
mgr inż. Robert Malinowski

komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

18 Grudnia 2015, godz: 11:40

Życzenia dla mieszkańców Gminy Łuktakomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

14 Grudnia 2015, godz: 09:00

Zapraszamy na świąteczne kolędowanie!komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

11 Grudnia 2015, godz: 17:08

GWIAZDKA dla OLIkomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

7 Grudnia 2015, godz: 15:28

ERASMUS + w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łukcie


„ Powiedz mi, a zapomnę,

Pokaż mi, a zapamiętam,

Zaangażuj mnie, a zrozumiem. „

 

Konfucjusz

 

Od 1 czerwca 2015r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt: „ Rozwój kadry Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łukcie na miarę współczesnej Europy”. Kwota dofinansowania wynosi 35730 euro.   Głównym celem projektu jest zapoznanie z metodą CLIL oraz podniesienie znajomości j. angielskiego wszystkich uczestników.  Poprzez zarejestrowanie szkoły w bazie eTwinning uczestnicy projektu będą dążyli do nawiązania współpracy z zagranicznymi partnerami i rozpoczną pracę nad stworzeniem wspólnego projektu „ My region in Europe”.

Nauczyciele odbędą szkolenia z zakresu metodyki nauczania dwujęzycznego. Uczestniczyć będą w kursie z j. angielskiego i j. hiszpańskiego, w zajęciach z przygotowania kulturowego. Kursy i szkolenia prowadzone będą w Polsce i w Londynie. W ramach realizacji projektu 8 nauczycieli będzie obserwowało pracę zagranicznych dwujęzycznych szkół podstawowych i gimnazjalnych Hiszpanii.

Podsumowaniem projektu będzie przeprowadzenie 2 lekcji otwartych z wykorzystaniem j. angielskiego dla nauczycieli powiatu. Na terenie szkoły zorganizowany zostanie: „ Dzień Europy”, w trakcie którego młodzież zostanie zapoznana z kulturą Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz pozna różnice kulturowe i różnorodność mentalną mieszkańców wspólnej Europy.

Mamy nadzieję, że w trakcie realizacji projektu uda się pozyskać partnera i kontynuować przedsięwzięcia w ramach akcji:„ Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk- partnerstwa strategiczne” w programie Erasmus +.

 


Koordynator projektu Magdalena Palińska

w-ce dyrektor ZSP w Łukcie Agnieszka Górska

 

 


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

3 Grudnia 2015, godz: 13:08

Razem Możemy Więcejkomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

28 Listopada 2015, godz: 17:16

WOŚP - szukamy sponsorów!komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

27 Listopada 2015, godz: 11:32

II Gminna Kampania Białej Wstążki


Kampania „Białej Wstążki” w Gminie Łukta
STOP - przemocy wobec kobiet


Od 25 listopada do 10 grudnia 2015r. w Gminie Łukta organizowana jest II edycja Kampanii „Biała Wstążka” pod patronatem honorowym Pana Roberta Malinowskiego Wójta Gminy Łukta.

„Biała Wstążka” noszona przez Panów stanowi symbol sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobiste zobowiązanie noszącego
ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

W ramach Kampanii planowane są m.in. :

  • włączenie w realizację podmiotów i instytucji działających w ramach Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Łukta
  • akcja noszenia białej wstążki w dniu 09.12.2015r.przez mężczyzn
  • konkurs plastyczny zorganizowany dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie oraz seans filmowy dla uczniów gimnazjum
  • dzień „Otwartych drzwi”- w dniu 04.12.2015r. w piątek ( od godz. 900 do 1700) w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łukcie zorganizowana będzie bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych i ich rodzin w formie porad i konsultacji ze specjalistami w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie: specjalista ds. profilaktyki i uzależnień, pracownik socjalny, funkcjonariusz Policji.

Kampania jest organizowana w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2012-2022. Współorganizatorami Kampanii są instytucje działające w ramach Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Łukcie: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukcie, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łukcie, Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz w ramach współpracy, Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie,


Zachęcamy wszystkich do włączenia się w przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet, w szczególności mężczyzn, aby zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy.

 


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

16 Listopada 2015, godz: 16:26

XIV Sesja Rady Gminy Łukta


Retransmisja XIV Sesji Rady Gminy Łukta z 13 listopada 2015 r.

Link: http://www.goklukta.pl/index.php?id=strona&info=25


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

11 Listopada 2015, godz: 12:02

11.11komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina

6 Listopada 2015, godz: 13:25

Koncert w Barwach Jesienikomentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres

3 Listopada 2015, godz: 08:21

Wieczór poetycki w Instytucie Kultury Polskiej w Rzymie


     W miniony czwartek, 29 października, w Instytucie Kultury Polskiej w Rzymie, najbardziej znaczącej placówki promującej polskich artystów w Wiecznym Mieście, gościł Stanisław Raginiak. Poeta zaprezentował włosko-polskiej publiczności swój wybór wierszy, który ukazał się niedawno nakładem renomowanej oficyny wydawniczej z północy Włoch, LietoColle.

     „(...) Raginiak wybrał odważnie trudną drogę: użyć pamięci jako strzały, a miłości jako tarczy. Te poetyckie owoce są darem dla jego czytelników. Często, czytając je, zadawałem sobie pytanie, kim jest Anioł, który go prowadzi. (...) Możemy mu jedynie podziękować, mając świadomość, że zawsze będziemy dłużni temu Aniołowi” – słowa wydawcy Michelangelo Camellitiego były wprowadzeniem do wieczoru.

     Dopisali goście – miłośnicy poezji wypełnili salę Instytutu, zainteresowani tekstami gościa z Polski. Kilkadziesiąt osób, od młodzieży po starszych, miało okazję wysłuchać recytacji kilku tekstów w wykonaniu m.in. samego autora. Wieczór poprowadziła córka poety, Elżbieta, filolog włoski, tłumaczka zawartych w promowanym tomiku „Wiersze” poezji. Oprawę muzyczną zapewnił Louis Siciliano Aluei, kompozytor i multiinstrumentalista, jedno z czołowych nazwisk włoskiej muzyki młodego pokolenia.

     Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, Stanisław Raginiak długo podpisywał zakupione tomiki i rozmawiał prywatnie z przybyłymi gośćmi. Na zdjęciu: autor (w środku) i uczestnicy spotkania w salonie Instytutu

(e)


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

29 Października 2015, godz: 12:25

XIII Sesja Rady Gminy Łukta


Retransmisja XIII Sesji Rady Gminy Łukta z 28 października 2015 r.

Link: http://www.goklukta.pl/index.php?id=strona&info=25


komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

19 Października 2015, godz: 19:37

Poszukiwani WOLONTARIUSZE


 

Jest takie miejsce w Łukcie: przytulisko. Znajduje się ono na terenie oczyszczalni. Psy, przez większość dnia, spędzają czas w swoich boksach, a jak każdy z nas wie, psiaki potrzebują wyjścia, pobiegania, polatania. Dlatego poszukiwani są wolontariusze, którzy mogli by zająć się psami, wychodząc z nimi na spacery.

Więcej szczegółów znajdziecie w linku poniżej.

PRZYTULISKO W ŁUKCIE

 komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:malina edycja:malina

15 Października 2015, godz: 10:41

29 października poeta z Łukty w Rzymie


Na stronie Instytutu Kultury Polskiej w Rzymie (kalendarz imprez, należy kliknąć na datę 29 października) od wczoraj jest zapowiedź spotkania z Stanisławem Raginiakiem. Dla tych, co znają j. włoski, wklejam treść zapowiedzi.

"Presentazione del libro
Wiersze, Poesie
di Stanisław Raginiak

trad. Elżbieta Raginiak, edizioni LietoColle, 2015

giovedì, 29 ottobre 2015, ore 19.00
Istituto Polacco di Roma
Via Vittoria Colonna, 1
Ingresso libero

Stanisław Raginiak, classe 1952, nasce a Łukta, piccolo borgo nel nord-est della Polonia. Dopo aver vinto diversi concorsi nazionali di letteratura e aver visto i suoi testi pubblicati da riviste e quotidiani, all'età di 37 anni debutta con il volume Patrimonio, ricco di riferimenti alla terra natia. Seguono numerose raccolte di poesia, quali: Uratuj mnie (Salvami) (1992) Nie bójcie się mojej pamięci (Non temete la mia memoria) (1993), Łzy nad Crow River (Lacrime sul Crow River) (1996), Gdy brakuje słów i… (Quando mancano le parole e...) (1998), Nihumim (2000), Żal (Il dispiacere) (2001), Wiersze świąteczne i inne (Poesie natalizie e altre) (2002), Skroplone smutki (Tristezze liquefatte) (2004), Kwiaty na skale (Fiori sulla roccia) (2011), Niech niebo pochłonie (Che brucino in paradiso) (2012), Przenikanie światów (La compenetrazione dei mondi) (2014).

Raginiak è autore di diverse opere di prosa, Skrawek Ameryki (Un pezzo di America) (1995), Ostatnie piętro samotności – raport z izby wytrzeźwień (L’ultimo piano della solitudine - rapporto dal ricovero per ubriachi) (1999), Przystań cierpienia (Riparo delle sofferenze) (1996-2001), Jawa i sen (Coscienza e sogno) (2002), Dwie linie (Due linee) (2003), Rozwód (Il divorzio) (2003), Powrót do Łukty (Ritorno a Łukta) (2005), Ćwokowampiria (2009), Wewnątrz leśnego czasu (Dentro il tempo dei boschi) (2013), Tęcza nad Grutą (L’arcobaleno al di sopra Gruta) (2015). L'autore vive da outsider lontano dai salotti e dai circoli letterari del suo paese. Come dice egli stesso, i suoi versi nascono dalla solitudine e dal silenzio che sono l'unica condizione a permettere una profonda contemplazione della natura dell’uomo, dei suoi sentimenti, speranze e paure. Negli ultimi anni è capo redattore del giornale locale e collaboratore del centro di cultura della ridente cittadina di Gruta.

Un ringraziamento particolare al dott. Michelangelo Camelliti, fondatore e presidente della casa editrice LietoColle definito dalla critica letteraria “l’editore con la poesia nel cuore”."komentarze (0) Brak dodaj komentarz autor:gres edycja:gres

                                      
                                      
                                

 


copyright © lukta-city.pl
autor: Grzegorz Malinowski