Łukta-City 


login:

hasło:

zaloguj   |   rejestracja


Zapraszamy do galerii zdjęć "Łukta Dawniej".20 Lipca 2015, godz: 22:36

Budujemy więzi rodzinne


„Budujemy więzi rodzinne”

 

 

Stowarzyszenie „Razem dla naszych dzieci” zakończyło realizację trwającego od marca do końca czerwca br. zadania publicznego pn. „Budujemy więzi rodzinne” współfinansowanego z budżetu Gminy Łukta. W działaniach projektowych brało udział 20 dzieci wraz z rodzicami. Odbyło się wiele wspólnych spotkań i wyjazdów. W czasie warsztatów komputerowych  dzieci, pod czujnym okiem informatyka Pani Agnieszki Koniecznej, wprowadzały swoich rodziców w tajniki Internetu i obsługi komputera. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łukcie rodzice, dzięki Pani Jolancie  Szyłejko, poznali najważniejsze zalety płynące z głośnego czytania dzieciom, a dzieci przekonały się, że spotkanie z książką może być dobrą zabawą.

Spotkanie z podróżnikiem Panem Dariuszem Rusinem sprawiło, że wszyscy goście dosłownie „zasmakowali” w Indiach. Pan Dariusz barwnie opowiadając  o tym kraju, jednocześnie gotował dla uczestników spotkania tradycyjne hinduskie dania – halawę i kitri.   Na zajęciach kulinarnych, które dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Czubkowskiej, odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie, uczestnicy projektu „Budujemy więzi rodzinne” mogli za to przygotować  i delektować się potrawami popularnymi w Polsce.  Pod fachowym kierownictwem Pani Agnieszki Gol, Pani Romualdy Gosik i Pani Urszuli Kaszubowskiej dzieci i rodzice z wielkim zapałem lepili (a potem oczywiście jedli) pyszne pierogi, rogaliki i pizzę.

Uczestnicy wycieczki do Szymanowa w gminie Morąg przekonali się, że  aby podziwiać egzotyczne zwierzęta, nie trzeba jechać daleko. W parku zwierząt  znajdującym się  przy SOS-W w Szymanowie dzieci i rodzice zachwycali się mi.in kangurami (są tu nawet białe), strusiami, lamami, alpakami, egzotycznymi owcami i kozami, pawiami, papugami, danielami, ale też naszymi rodzimymi końmi, królikami, kurami, wiewiórkami i jeleniami. W dniu zakończenia projektu uczestnicy obejrzeli w kinie w GOK film „Ups! Arka odpłynęła”. Następnie, aby osłodzić gorycz rozstania, wszyscy wraz  z zaproszonymi gośćmi: Panią Przewodniczącą Rady Gminy Łukta Martą Drozdowską, Panią Anną Morenc-Sulewską pełnomocnikiem Wójta Gminy Łukta ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Panem Wojciechem Palińskim Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie, delektowali się słodkościami w kawiarni „U Smolejów”. Nad prawidłowym  przebiegiem działań projektowych czuwały koordynatorki Pani Magdalena Palińska  i Pani Elżbieta Piotrak.

 Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom wspierającym nas w realizacji projektu  „Budujemy więzi rodzinne”, a w szczególności Panu Robertowi Malinowskiemu Wójtowi Gminy Łukta, Pani Annie Morenc-Sulewskiej, Pani Ewie Dmochewicz, Pani Jolancie Małczyńskiej, oraz  Panu Grzegorzowi Malinowskiemu.            Pragniemy też wyrazić naszą wdzięczność za okazaną pomoc i ogromną życzliwość Paniom ze Związku Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki” - Magdalenie Klukowskiej, Agnieszce Chudaś, Ilonie Grabowskiej i Monice Gutej.

Dziękujemy również wszystkim dzieciom i rodzicom oraz  osobom prowadzącym zajęcia za udział i olbrzymie zaangażowanie w realizację działań naszego projektu!

Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska

 

GALERIA ZDJĘĆ


 autor:malina edycja:malina wyświetleń: 1428

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!


komentarze:


status: UŻYTKOWNIK wytrawny

29 Lipca 2015, godz: 19:37

+ 0 - 0

O tym, żeby budować więzi rodzinne przy pomocy budżetu gminy jeszcze nie słyszałem, ale jak to mówią zawsze musi być ten pierwszy raz. Miłe Panie tego nie da się dofinansować, ani też kupić.status: MODERATOR super +

4 Sierpnia 2015, godz: 09:46

+ 1 - 0

Szczerze? W dzisiejszym świecie wydaje mi się, że już wszystko można kupić, niestety. Przykre jest też to, że całe życie opiera się na pieniądzach. Uczucia, zachowania i myślenie powoli zastępują już wszelakie maszyny czy technologie.status: ADMINISTRATOR

5 Sierpnia 2015, godz: 09:55

+ 0 - 0

Nie chodzi o to, że wszytko można kupić, ale o to, że za wszystko trzeba zapłacić. :)


 


copyright © lukta-city.pl
autor: Grzegorz Malinowski