Łukta-City 


login:

hasło:

zaloguj   |   rejestracja


Zapraszamy do galerii zdjęć "Łukta Dawniej".21 Lutego 2016, godz: 22:07

Nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Londynie


NAUCZYCIELE Z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W LONDYNIE

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łukcie od 01.06.2015 realizowany jest projekt „Rozwój kadry Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie na miarę współczesnej Europy” w ramach programu ERASMUS +.

W dniach 23.01- 06.02. 2016r. ośmiu nauczycieli z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łukcie uczestniczyło w 40 godzinnym kursie języka angielskiego w Londynie. Zajęcia zorganizowane przez ADC Technology Training Ltd. Kurs był kontynuacją nauki języka angielskiego, który uczestnicy programu Erasmus+ rozpoczęli we wrześniu 2015r. Nauczyciele mieli także możliwość uczestnictwa w zajęciach z przygotowania kulturowego.

Kurs językowy miał na celu przede wszystkim podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego poprzez kontakt z native speakerami, ale również przygotowywał nauczycieli do wprowadzenia nauczania dwujęzycznego.

Uczestnicy projektu podczas pobytu w Londynie  poznawali  kulturę i tradycję Wielkiej Brytanii,  oraz podziwiali jej zabytki.

Obecnie dwóch nauczycieli języka angielskiego przygotowuje się do wyjazdu na specjalistyczne szkolenie z zakresu metodyki nauczania dwujęzycznego CLIL do Londynu    Natomiast  kolejnych pięciu nauczycieli do obserwacji pracy zagranicznych szkół- job shadowing w Granadzie w Hiszpanii. Obecnie uczestniczą w zajęciach z języka hiszpańskiego

Projekt  zostanie zakończony przeprowadzeniem 2 lekcji otwartych z wykorzystaniem języka angielskiego dla nauczycieli powiatu a także spotkaniem dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w ramach „ Dnia Europy”, w trakcie którego zostaną oni zapoznani z kulturą Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Celem tego spotkania będzie uświadomienie uczniom różnic kulturowych i różnorodnej mentalności mieszkańców wspólnej Europy.

 

Magdalena Palińska

Koordynator projektu w ZSP w Łukcie


 

 

 

 


autor:malina wyświetleń: 1053

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!


komentarze:

Artykuł nie został jeszcze skomentowany.

 


copyright © lukta-city.pl
autor: Grzegorz Malinowski