Łukta-City 


login:

hasło:

zaloguj   |   rejestracja


Zapraszamy do galerii zdjęć "Łukta Dawniej".29 Marca 2016, godz: 19:44

Plaga śmieci w naszych lasach


Wiosna już do nas zawitała... tyle, że zamiast kolorowych kwiatów czy zielonych drzew, możemy zobaczyć śmieci walące się po łąkach. Przykry widok. Spacerując przy naszym łukciańskim jeziorem można zobaczyć takie o to krajobraz.

Nie wiem, i głęboko mnie to zastanawia, czy ludzie w ogóle myślą, zostawiając te śmieci w lasach.  Niestety, właśnie dopiero się zaczął sezon na nielegalne podrzucanie odpadów, ponieważ zazwyczaj takie rzeczy dzieją się wraz z nadejściem cieplejszych dni.

Wśród śmieci nie znajdziemy tylko butelki czy tzw. papierki, ale to są już większe odpady, jak nieużywana odzież, torebki, plastiki czy nawet odpady po remontach. 

Podobna sytuacja miała miejsce dzisiaj. Wzdłuż drogi przy naszych łukciańskich "górkach" rozsypana jest duża ilość butelek i śmieci spożywczych.

Niestety, nie mamy wpływu na działanie takich ludzi, ludzi bez sumienia i rozumu. Ale może warto po prostu uczyć postaw i wrażliwości na przyrodę? Bo prawda jest taka: "Przyroda może istnieć bez człowieka, ale człowiek nie może istnieć bez przyrody".  


autor:malina edycja:malina wyświetleń: 1170

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!


komentarze:


status: UŻYTKOWNIK nowy

30 Marca 2016, godz: 23:38

+ 0 - 0

Zastanawiałem się nad napisaniem komentarza ale w porę ugryzłem się w palec. Tu potrzebna jest praca u podstaw jak w "Przedwiośniu". Nie wyrzucaj butelki na pobocze, bo jak zobaczy tu śmietnik turysta to więcej nie wróci. Nie wyrzucaj lodówki do lasu, bo grzybiarze nie zostawią kasy w naszej gminie. Skoro żyjemy w społeczności, która nie reaguje na sprzedaż alkoholu nietrzeźwym to jak mamy ją przekonać do zwrócenia uwagi na tak "przyziemny" temat. Nie wierzę że coś się zmieni. Nie wierzę że moje wypociny przyniosą efekt.status: UŻYTKOWNIK wytrawny

edytowany:
24 Kwietnia 2016, godz: 15:23

+ 0 - 0

"Pamiętajcie o ogrodach -"... /słowa Jonasz Kofta/


 


copyright © lukta-city.pl
autor: Grzegorz Malinowski