Łukta-City 


login:

hasło:

zaloguj   |   rejestracja


Zapraszamy do galerii zdjęć "Łukta Dawniej".7 Marca 2012, godz: 10:12

Ocalmy naszą przeszłość!


  Historia jako dziedzina może nie wszystkim wydaje się atrakcyjna. Ale myślę, że ta bliższa, osobista, zwana wspomnieniami, zainteresuje każdego, zwłaszcza, jeśli dotyczy naszego wspólnego miejsca zamieszkania - gminy Łukta. Ocalmy naszą przeszłość od zapomnienia!

Jeśli masz w posiadaniu stare zdjęcia z Łukty (i okolic), przedstawiające znane miejsca, upamiętniające ważne wydarzenia lub nawet zdjęcia klasowe prosimy o skontaktowanie się z nami. Stwórzmy wspólną galerię bogatą we wspomnienia z życia w Łukcie. Miej własny wkład w tworzące się archiwum. Być może przyszłe pokolenia zaczerpną z niego inspirację.

A może posiadasz w swoim domowym archiwum stare materiały filmowe (kasety VHS), nagrane w Łukcie? Jeśli tak, prosimy o kontakt. Chętnie zamieścimy je na naszej stronie. Materiał zostanie skopiowany i jeśli zajdzie taka potrzeba, poddany obróbce i montażowi. Przykład tak przetworzonego filmu mamy już w galerii:
http://www.lukta-city.pl/index.php?id=komentarz&id_film=7


Uwaga: zarówno zdjęcia jak i filmy na kasetach nie będą poddawane żadnym fizycznym zmianom. Ewentualne modyfikacje dokonywane są wyłącznie na kopiach.

Niebawem na stronie zostanie zamieszczony materiał filmowy z programu telewizyjnego z udziełem wójta oraz przedstawicieli naszej gminy - "Nasz człowiek na urzędzie".

Film jest już dostępny pod tym linkiem


Posiadany przeze mnie materiał wydaje się jednak niepełny, ponieważ w mojej pamięci zapisały się występy naszych muzycznych zespołów w telewizyjnym studio, których tu zabrakło. Dlatego apeluję:

Jeśli ktoś z was nagrywał program "Nasz człowiek na urzędzie" na kasetę VHS, w którym zawarte są wspomniane przeze mnie występy, proszę o kontakt.

Film 2 jest już dostępny pod tym linkiem


PS. A pamiętacie, kiedyś w telewizji publicznej wyemitowany został pewien reportaż. Nie mogę przypomnieć sobie tytułu, choć nasuwa mi się hasło "szkoła biedy". W materiale, wywiadu udzielali ówcześni nauczyciele ze szkoły w Łukcie. Jeśli ktoś z was wie o jaki reportaż chodzi i być może jest w jego posiadaniu, proszę o kontakt.

Wspaniale by było przypomnieć sobie tamte czasy.

Kontakt: lukta-city@wp.pl
lub formularz kontaktowy


autor:gres edycja:gres wyświetleń: 2141

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!


komentarze:


status: UŻYTKOWNIK wytrawny

8 Marca 2012, godz: 19:34

+ 0 - 0

Apel zdecydowanie popieram, czemu dałem wyraz w komentarzu do poprzedniego apelu. Czasami też robię coś konkretnego. Niestety bardzo brakuje materiałów z okolicznych wsi.status: ADMINISTRATOR

edytowany:
9 Marca 2012, godz: 12:18

+ 1 - 0

Posiadam jeszcze kilka filmów nadających się do archiwum Łukty. Oczywiście w miarę możliwości i czasu będę je zamieszczał w galerii. Także zapraszam wszystkich do częstych odwiedzin naszej strony.status: ADMINISTRATOR

18 Marca 2012, godz: 15:41

+ 0 - 0

Informuję, że jestem już w posiadaniu drugiej części programu "Nasz człowiek na urzędzie". Postaram się w najbliższym czasie zmontować oraz wrzucić materiał na stronę.


 


copyright © lukta-city.pl
autor: Grzegorz Malinowski